אל תחכו לדפיקה בדלת

אגף הפיקוח על היצוא הדו-שימושי והאב"כ במשרד הכלכלה והתעשיה מגביר את ביקורי הפיקוח היזומים שהוא עורך, במטרה לוודא כי יצואנים של מוצרים דו-שימושיים ואב"כ מייצאים בהתאם להוראת החוק.

מדינת ישראל, בדומה למדינות מפותחות אחרות, מקיימת משטר פיקוח על מוצרים, טכנולוגיות ושירותים דו-שימושיים, היכולים לשמש למטרות אזרחיות או צבאיות, ומוצרים, טכנולוגיות ושירותים בתחום האב"כ.

בהתאם לכך, החוק מחייב יצואנים המעוניינים לייצא מוצרים אלה – לפנות לאגף הפיקוח על היצוא במשרד הכלכלה והתעשייה לקבלת רישיון יצוא. משרד הכלכלה והתעשייה מעדכן ומפרסם את רשימת המוצרים והטכנולוגיות הנדרשים ברישיון (או "מפוקחים ("באתר האינטרנט שלו, כך שכל יצואן יכול לוודא לפני ביצוע היצוא אם המוצר שלו נדרש ברישיון היצוא אם לאו.

האגף מקיים מאמץ שוטף לאיתור יצואני מוצרים דו-שימושיים ואב"כ. נציגי האגף עוברים על אתרי החברות, בוחנים את המוצרים שלהן ומבצעים הערכה לגבי היות מוצריהן מפוקחים. בהתאם לתוצאות הבחינה מקיים האגף בחברה "ביקור פיקוח".

בעת הביקור נבחנים המוצרים המיוצאים ומידת היותם מפוקחים. במידה ונמצא כי אכן היצוא שבוצע טעון רישיון, היצואן חשוף לצעדים פליליים שעלולים אף להסתיים במאסר.

אגף הפיקוח על היצוא הדו שימושי והאב"כ במשרד הכלכלה והתעשייה הוקם בשנת 2019 על מנת לשפר את הפיקוח והאכיפה על יצוא דו-שימושי ואב"כ.

כחלק מפעילותו השוטפת של האגף אנו מקיימים מאמץ מתמשך להעלות את המודעות לתחום הפיקוח, להדריך חברות כיצד עליהן לנהוג ולסייע להן לעמוד בדרישות החוק ומה עליהן לעשות כדי להימנע מהפרתו.

יצואנים שאינם בטוחים אם המוצרים שלהם נמצאים תחת פיקוח – מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ; אל תחכו שנגיע אליכם ביוזמתנו.

כתבות מומלצות

ליצירת קשר

 נא למלא את הפרטים הבאים 

ליצירת קשר

 נא למלא את הפרטים הבאים