סנקציות כנגד 3 חברות אמריקאיות אשר ייצאו שרטוטים טכניים ביטחוניים מפוקחים שלא כחוק לסין

BIS, הגוף האחראי על הפיקוח על היצוא בארה"ב, הודיע בימים האחרונים על הוצאת צווי מניעה זמניים המשעים למשך 180 ימים את רישיונות היצוא של 3 חבורת אמריקאיות –

Quicksilver Manufacturing Inc., Rapid Cut LLC, and U.S. Prototype Inc

זאת בשל יצוא שלא כחוק לסין של תכניות ושרטוטים טכניים המשמשים להדפסת תלת ממד של אבי-טיפוס של לוויינים, טילים ועוד ציוד ביטחוני.

שלושת החברות עשו לדברי BIS שימוש בתיבת דואר מיוחדת על מנת לקבל מלקוחותיהם המקומיים בארה"ב את השרטוטים, אותם העבירו – ללא ידיעת הלקוחות – לסין, על מנת לייצר את הדגמים התלת-ממדיים ולייבאם בחזרה לארה"ב עבור אותם לקוחות. כל זאת כאמור ללא האישורים הנדרשים מהרשויות האמריקאיות.

מקורות בBIS אישרו שבין החומרים שהועברו למעצמה האסייתית נכללו טכנולוגיות חלל וביטחון רגישות במיוחד והנושא נמצא תחת חקירה, כאשר במקביל החברות האמריקאיות שהיוו את לקוחות שלושת החברות הנ"ל התבקשו לבדוק האם בין החומרים שסיפקו ישנם כאלה המוגנים בפטנטים או מהווים קניין רוחני שלהן או של גורמים מקומיים אחרים.

צווי מניעה אלה, הנקראים TDOs (Temporary Denial Order) הם מבין הסנקציות המשמעותיות ביותר העומדות לרשות הBIS , והם לא רק מונעים את ייצואם הסופי של הפריטים האלה אלא גם את כלל הסחר בהם, כולל ייבוא, ייצוא מוחזר וכו'.

כתבות מומלצות

ליצירת קשר

 נא למלא את הפרטים הבאים 

ליצירת קשר

 נא למלא את הפרטים הבאים